Størst: Claas Xerion 5000 har hele 524 hestekrefter under panseret.

Her er finalistene til årets traktor

Syv modeller er nå plukket ut til å kjempe om den internasjonale tittelen «Tractor of the Year 2011». Sjekk hvem det er.

Finaleheatet i konkurransen om den gjeve tittelen består i år av en veldig stor og en ganske så moderat traktor. Verstingen er den nye Claas Xerion 5000 som har en Caterpillar-motor med hele 524 hestekrefter. Minstemann er Deutz-Fahr TTV 430, en trinnløs traktor med 100 hk.

New Holland er denne gangen representert med feltets overraskelse. Produsenten har enda ikke lettet på sløret og fortalt hva som skjuler seg bak betegnelsen AutoCommand T7.210, men navnet kan indikere at T7000-serien nå får en ny nummerserie som beskriver effekten.

De fire øvrige modellene som er plukket ut er Fendt 828 Vario, Landini 7-230, John Deere 8345R og Massey Ferguson 7499 Dyna VT.

jd2

John Deere 8R er også en sterk kandidat med sine 392 HK.

Fendt

Fendt 828 Vario ble  lansert i fjor og er hakket mindre en toppmodellen 936 Vario som tidligere har vunnet prisen. 

MF

Massey Ferguson 7499 er også hakket mindre enn toppmodellen 8600. Her fotografert under Agritechnica i 2009.

NH

Hemmelig: Hva som egentlig skjuler seg bak modellnavnet AutoCommand T7.210 er få som vet. Svaret kommer i løpet av høsten. 

landini

Landini 7.230 yter 230 hester og er den eneste av finalist som ikke har en trinnløs transmisjo. Her er det semipowershift.

Deutz

Minst: Nye Deutz-Fahr TTV 430 er en trinnløs traktor i et populært segment. 

Nøkkelord: Traktor

6 kommentarer til denne artikkelen

håper Xerion tar prisen. På tide Claas får litt heder og ære 

Roar N. - 27.07.2010 21:31

nei massy eller john skal vinne. claas, fendt, deutz, landini og new holland 

ruben b - 31.07.2010 08:23

Massey e best send Hjem de andre skrotet..........! 

Morten B - 26.08.2010 20:54

Got it! Thanks a lot again for hlenipg me out! 

Amelia - 19.04.2011 02:55

DZY0WF , [url=http://fbmtuvmuaxol.com/]fbmtuvmuaxol[/url], [link=http://zgsnotwfflhk.com/]zgsnotwfflhk[/link], http://ulsyhhlnhiia.com/ 

mqtukw - 20.04.2011 03:09

qaj6Gk , [url=http://nkkvwsezqhiw.com/]nkkvwsezqhiw[/url], [link=http://rixfvdemszhy.com/]rixfvdemszhy[/link], http://fiebkotieclh.com/ 

ueogthharjs - 24.04.2011 19:49

Skriv en kommentar:





For å komme videre må du akseptere vilkårene som gjelder for å skrive inn kommentarer.
 
Bildegalleri John Deere 7280R

John Deere 7280R

John Deere 7280R er Årets traktor 2012. Se bilder av traktoren her.

Gallerier

Vis alle
Agritechnica i bilder
Agritechnica i bilder (9 bilder)
Landbruksmessa Bedre landbruk
Landbruksmessa Bedre landbruk (14 bilder)
Vi har prøvekjørt Schäffer 9330 T
Vi har prøvekjørt Schäffer 9330 T (12 bilder)
Prøvekjørt: Househam 3500 selvgående sprøyte
Prøvekjørt: Househam 3500 selvgående sprøyte (9 bilder)

Mest kommenterte

100 000 kroner for traktorlappen?

50 km/t-regelen som ble innført i 2005, var lite gjennomtenkt.

Vil forby traktorkjøring til skolen

Rektor ved Biri ungdomsskole godtar ikke at elevene kjører traktor til og fra skolen. Politiet mener…

Hvilken traktor er dette?

Instrumentpanel og noen betjeningsorgan er alt vi tør å vise deg denne gangen. Hadde vi vist deg for…

- Vanvittig balletransport langs riksvegen

Sjåføren mistet sju rundballer - og førerkortet.

Mest lest


Dra opp biler fra grøfta med god samvittighet

Du trenger ikke frykte erstatningsansvar for å hjelpe noen som har kjørt seg fast. Men det kan være …


Ny patent lover sikrere snøbrøyting

V-plog fra Stark gir etter ved påkjørsel av hindringer i veibanen.


Sprek start for Valtra

Finnene starter året med å skvise MF ned fra pallen. Her er tallene for januar.


New Holland store på Fieragricola

Italienerne er store på hjemmebane, både med store og små maskiner.


Elvemonsteret Kirovets

Se video av hva som skjer når den russiske røykkanonen kjører seg fast i elva.

Tun Torget

Landbrukets markedsplass

Her finner du det du ikke finner andre steder.

Siste fra andre tema

Næringsutvikling

TREFFPUNKT: Storfekafeane er eit fagleg og sosialt treffpunkt for Nortura-eigarar som driv storfeproduksjon. Her frå Nortura Forus,  til venstre Arnstein Røyneberg og Arne Rege, til høgre Åsgeir Åsland og Kjetil og Hege Nilsen. I februar er det igjen duka for storfekafe på dei tre Nortura-anlegga i Rogaland.

Suksess for storfekafear hos Nortura i Rogaland

I Rogaland har Nortura stor suksess med sine storfekafear, som regelmessig vert arrangert på dei tre anlegga på Forus, i Egersund og Vindafjord.

SpermVital investerer 18 millioner i forskning

Vil ha veterinærene mer synlige

Investerer 18 millioner i fruktbarhetsforskning

Vil styrke miljøinnsatsen i landbruket

Matjorda i Tyskland bygges ned

Tun Media

Tun Medias publikasjons- portefølje retter seg mot kvinner og menn som lever og bor i det moderne Bygde-Norge og til andre med sans for den landlige livsstil.

Rekruttering av ungdom til utdanningsporgram naturburk ved de videregaende skolene.